4growth VC nawiązał partnerstwo z NCBiR Investment Fund

Koinwestycje w innowacyjne projekty technologiczne w sektorze finansów i ubezpieczeń to główny cel współpracy, którą rozpoczynamy z NCBR Investment Fund ASI S.A. (NIF). Podpisaliśmy umowę o partnerstwie i planujemy wspólne inwestycje.

– Sukcesywnie poszerzamy grono naszych strategicznych Partnerów Inwestycyjnych, aby na bazie wspólnych doświadczeń docierać z inwestycjami do kolejnych obiecujących i przyszłościowych obszarów gospodarki. Partnerstwo z funduszem 4growth VC otwiera znakomite możliwości inwestycyjne w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym, które mają ogromny potencjał rozwojowy w zakresie nowych technologii i cyfryzacji usług – mówi Krzysztof Szubert, Prezes Zarządu NIF.  

– Połączenie potencjałów kapitału prywatnego, reprezentowanego przez fundusz taki jak 4growth VC ze środkami NCBiR Investment Fund w roli koinwestora z pewnością przyczyni się do przyspieszenia rozwoju wielu polskich start-upów. Dywersyfikacja źródeł finansowania zwiększa nasz potencjał inwestycyjny jako funduszu VC, a tym samym przyczynia się do dalszego rozwoju sektora fintech i insurtech w naszym kraju – mówi Marcin Jaszczuk, partner zarządzający 4growth VC. 

NIF w mijającym roku podpisał wiele ważnych umów z polskimi i międzynarodowymi Partnerami Inwestycyjnymi, wśród których są: Enea Innowacje, BrigdeOne, PGE Ventures, Change Ventures, Aria, Vinci Capital, Fidiasz, EIT InnoEnergy i Holding Inwestycyjny AKESTO. Do tej grupy dołącza obecnie fundusz 4growth VC. W najbliższej perspektywie NIF wraz z Partnerami Inwestycyjnymi skupi się głównie na wspólnych inwestycjach w spółki, będące na etapie wzrostu i ekspansji.

NIF jest koinwestycyjnym funduszem venture capital, założonym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Fundusz specjalizuje się w inwestycjach w małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) będące w fazie wzrostu lub ekspansji, komercjalizujące wyniki prac badawczo-rozwojowych (B+R+I). Budżet inwestycyjny Funduszu to 700 milionów zł. Wartość pojedynczej inwestycji ze strony NIF wynosi 3-64 milionów zł.

Logo 4growth VC

ul. Szara 10,
00-420 Warszawa

Bądź na bieżąco —

© 4growth VC Sp. z o.o. | Polityka prywatności | Obowiązki informacyjne | Webdesign: OlimpWeb.pl